İstanbul Yayınevi CNR Kitap Fuarında Okuyucularla Buluşuyor

Uluslararası kimliği ile bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan CNR Kİtap Fuarı 24 Şubat – 05 Mart 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de kitapseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Fuarda okuyucular İstanbul Yayınevi’nin kitaplarını indirimli olarak satın alabilecek. Ayrıca extra indirimli defolu kitap satışı da yapılacak. Yazarlarımız Prof. Dr. Caner Taslaman’ın, Yard. Doç. Dr. Emre Dorman’ın, Dr. Enis Doko’nun ve Kuran Araştırmaları Grubu’nun kitaplarını fuarda satın alabilirsiniz.

Bu sene “15 Temmuz” teması ile projelendirilen “CNR Kitap Fuarı“na, 250’nin üzerinde yayınevi 600 marka ile katılım gösteriyor. Geçtiğimiz sene 383.187 okur tarafından ziyaret edilen fuara bu sene 400 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Türkiye’nin önde gelen ve en prestijli yayınevlerinin yer alacağı fuarda çok sayıda yazar da okurları ile buluşacak. Şehrin merkezinde gerçekleşen bu büyük organizasyonda imza günleri, sergiler, seminerler, söyleşiler ve konferanslardan oluşan yüzlerce etkinlik hayat bulacak. İndirimli kitap fırsatını kaçırmayın.

4. CNR Kitap Fuarı’nın Atatürk Havaalanı’na yürüme mesafesinde bulunan, tüm kara yollarından ulaşımı kolay olan, Deniz Otobüsü, Marmaray, Metrobüs ve Metro ile fuar alanı kapısına kadar gelinebilen, bulunduğu lokasyon gereği çevredeki konaklama ve ağırlama imkanları sınırsız olan CNR Expo Yeşilköy’de düzenlenmesi uluslararası ilginin ve katılımın artmasında önemli rol oynuyor.

Caner Taslaman Fazıl Kayıkçı’nın sunduğu Bilginin Peşinde Programına konuk oluyor.

İslam'da Tarihselcilik Eleştirisi

Caner Taslaman ve Servet Bayındır 22:30’da Hilal TV’de Fazıl Kayıkçı’nın sunduğu “‘Tarihselcilik’ Eleştirisi” konulu “Bilginin Peşinde” programına konuk oluyor.Konuyla ilgili yayınevimizden çıkan Prof. Dr. Caner Taslaman’ın yazdığı “Tarihselcilik Çelişkiler Bataklığında” kitabımızı okumanızı öneririz.

 

Caner Taslaman’ın “Evrim Teorisi Felsefe ve Tanrı” Kitabının Yeni Baskısının Dağıtımı Başlandı

Caner Taslaman’ın “Evrim Teorisi Felsefe ve Tanrı” kitabı uzun bir aradan sonra yenilenmiş ve güncellenmiş olarak yeniden yayımlandı.

Evrim Teorisi Felsefe ve Tanrı

Evrim Teorisi Felsefe ve Tanrı, Caner Taslaman


Evrim Teorisi bilimselliğin kriterlerini karşılamakta mıdır? Platon’un, Aristoteles’in, Leibniz’in, Hume’un, Kant’ın, Popper’ın, Kuhn’un felsefeleriyle bu teorinin nasıl bir bağlantısı vardır? Evrim teorisi’nin felsefi ve teolojik sonuçları nelerdir? Tanrı’nın var olup olmadığı meselesiyle Evrim Teorisi’nin nasıl bir ilişkisi bulunmakadır? Tanrı’nın varlığını rasyonel olarak temellendirmeye çalışan delillere, Evrim Teorisi tehdit oluşturmakta mıdır? Evren, doğa yasaları, evrensel tüm oluşumlar, bütün canlılar ve biz tesadüfen mi oluştuk, yoksa bilinçle ve kudretle oluşturulmuş bir tasarımın ürünleri miyiz? İslamiyetin, hıristiyanlığın ve yahudiliğin teolojileri gerçekten de Evrim Teorisi’nin reddedilmesini gerektiriyor mu? Bunlar ve bunlar gibi daha pek çok soruya bu kitapta cevap veriliyor. Farklı disiplinler arasında çalışmalar yapılması gerektiği, farklı alanların bilgisinin birleştirilmesinin verimli sonuçlar doğuracağı sıkça dile getirilir ama bu dileği yerine getiren çalışma sayısı gerçekten de çok azdır. Söz konusu olan Evrim Teorisi ve onun bilimsel, felsefi ve teolojik açıdan ele alınması ise, bu sorun iyice kendini gösterir. Bu kitapta bu sorunlu konu, farklı disiplinler açısından bilimsel ciddiyet ve felsefi derinlikle ele alınıyor ve biyolojiyle ilgilenenler kadar felsefe ve teolojiyle ilgilenenlerin de sorunlarına cevap veriliyor.

Başlık: Evrim Teorisi Felsefe ve Tanrı

Ebat: 14,5 x 23

Yazar: Prof. Dr. Caner Taslaman

Yayınevi: İstanbul Yayınevi

Basım Tarihi: 2006

Baskı Sayısı: 20. Baskı 2016

Sayfa Sayısı: 420

ISBN: 978-8727-04-9

Liste Fiyatı: 20,00 TL

Caner Taslaman Habertürk’te Cansu Canan Özgen’in Konuğu

Prof.Dr. Caner Taslaman 21.10.1016 tarihinde Cansu Canan Özgen’in sunduğu Öteki Gündem programına konuk oluyor. Konu: Armagedon, Kıyamet Alametleri, Orta Doğu’da oynanan oyunlar. Bu güzel programı izlemenizi tavsiye ederiz.

Cansu Canan Özgen

Cansu Canan Özgen-Haberturk

Prof.Dr.Caner Taslaman TRT Belgesel’de…

Prof.Dr.Caner Taslaman, 21.10.2016 tarihinde saat 22:25’de TRT Belgesel kanalında, Kozmos’a Küçük Yolculuk programına konuk oluyor. Konu: Kuantum Teorisi ve Kuantum Felsefesi. Yazarlarımızdan Fizikçi-Felsefeci Dr.Enis Doko’nun da danışmanlığını yaptığı belgeseli izlemenizi tavsiye ederiz.

TRT Belgesel-Kuantum Teorisi

Caner Taslaman, TRT Belgeselde Kuantum konusunu anlatıyor.

 

Tüyap 2016 Kitap Fuarı

2016 Tüyap Kitap Fuarı 12 Kasım 20 Kasım tarihleri Arasında gerçekleşecektir. İstanbul Yayınevinin kitaplarını, İstanbul Dağıtım’ın standından Temin edebilirsiniz. 2.Salon 212B standında bulunan stanttan kitaplarımızı indirimli olarak alabilirsiniz. Fuarın web sitesine Ulaşmak İçin TIKLAYIN . Tüyap kitap Fuarına nasıl gidilir? soruyorsanız diye, cevap için TIKLAYIN

 

2016 Kitap Fuarı Tüyap

2016 Kitap Fuarı Tüyap

Caner Taslaman ve Enis Doko Habertürk Ekranlarında

Yazarlarımızdan Prof.Dr. Caner Taslaman ve Dr.Enis Doko 04.10.2016 Salı günü saat 23:15’de Habertürk TV’de Cansu Canan Özgen’in sunduğu Öteki Gündem programına konuk oluyor. Programda konuşulacak başlıca konular şunlar: Evren, Modern Bilim, Felsefe ve Dinler

Öteki Gündem

Öteki Gündem