Allah Felsefe ve Bilim

 

 

Caner Taslaman Enis Doko Kitapları

Kitapyurdu Kitap Al

Allah Felsefe ve Bilim

Allah Felsefe ve Bilim

Arka kapak yazısı:

“Allah var mıdır? Allah’ ın varlığı rasyonel olarak temellendirilebilir mi? Allah’ ın sıfatları hakkında ne söyleyebiliriz? Evrendeki muhteşem tasarımlar Allah’ ın eserleri midir? Çok-evrenler ile ilgili teoriler Allah’ ın varlığına alternatif olabilir mi? Allah mı yoksa Evren mi ezelidir? Arzularımızdan Allah’ a ulaşmak mümkün mü? Değerlerin Allah ile bir ilgisi var mı? Yaşadığımız evren hakkındaki fiziki bulgular, Allah’ ın varlığına inananların mı ateistlerin mi beklentileriyle daha uyumludur? Neden Evrim Teorisi, zannedilenin aksine, ateizmle bir çatışma içindedir? Bu ve bunlar gibi yaşamsal önemde ve aynı zamanda ilginç birçok soruya bu kitapta cevap veriliyor.

Felsefede hiçbir konu, Allah ile ilgili sorular kadar dikkat çekmemiş ve tartışılmamıştır. Bu sorular, sadece tartışmaların merkezinde oldukları için ilgi çekici değildir. Bu soruların cevabının ne olduğu yaşama, ölüme, hayatın anlamına, ahlaka ve daha birçok temel konuya bakışta köklü farklar oluşturacak kadar önemlidir. Felsefi açıdan çok temel, pratik hayat açısından müthiş önemli, hakkındaki kanaatin her şeyi kökünden değiştireceği “Allah’ın varlığı” konusu bu kitabın merkezindedir.

Son derece önemli olan bu konuda, fikir beyan eden kişi sayısı çok olsa da, akademik açıdan nitelikli eser oldukça azdır. Elinizdeki çalışmanın yayımlanma amacı bu eksikliğin giderilmesine katkıda bulunmak içindir. Bu kitapta, bilim-felsefe-din arasında duvarlar örülemeyeceğini savunan, bilim-din çatışmasını reddeden, teizmin ateizmden daha rasyonel olduğunu felsefi ve bilimsel argümanlarla temellendiren altı akademisyenin çalışmalarını bulacaksınız.”

Başlık: Allah Felsefe ve Bilim

Ebat: 15 x 21,5

Yazarlar: Robin Collins, Caner Taslaman, Enis Doko,
William Lane Craig, Alvin Plantinga, Richard Swinburne

Editörler: Caner Taslaman, Enis Doko

Baskı Sayısı: 8. Baskı 2014

Basım Adedi: 3.000 adet

Sayfa Sayısı: 256

ISBN: 978-605-88082-9-4

Kategori: Bilim-Felsefe-Din

Liste Fiyatı: 15,00 TL SATIN AL

E-Kitap olarak satın al

Bir Yorum

  1. felsefedeki tanrı ile ilgili tartışmalar hiçbir zaman bilimsel değildir

Yorumunuz