ARZULARDAN ALLAH’A

 

 

Tarihselcilik: Çelişkiler Bataklığında Kitabı

Arzulardan Allaha’a Kitabı Satın Al

Arzulardan Allaha Ulaşmak - Caner Taslaman

Arzulardan Allaha – Caner Taslaman

İÇİNDEKİLER:

İnsanların en temel özelliklerinin başında doğal arzuları gelmektedir. Bu çalışmada insanların altı tane doğal ve temel arzusu ele alınıyor. Bunlar; yaşam arzusu, korkuların giderilmesi arzusu, mutluluk arzusu, gaye arzusu, şüpheden uzak bilgi edinme arzusu ve başkaları tarafından iyi davranılma arzusudur. Bütün bu doğal ve temel arzularımızın karşılanması, Allah merkezli bir varlık anlayışını (ontolojiyi) gerektirmektedir.

Burada sunulan ‘arzu delili’yle; teizmin yani Allah inancının, ateizmden daha rasyonel olduğu ortaya konuldu. Ayrıca Allah’ın önemli sıfatları bu delille temellendirildi. Bununla birlikte insanların, içlerindeki arzulardan dolayı Allah’ın varlığını uydurduğunu iddia eden natüralist-ateist felsefeci ve psikologların yaklaşımındaki hata gözler önüne serildi.

Açıklama: Allah’ın varlığının delillerini, kanıtlarını arıyorsanız; Caner Taslaman’ın Arzulardan Allah’a kitabı, Allah’ın varlığı hakkında okunması gereken en güzel kitaplardan biridir. Fıtrat Delillerinden biri olan Arzu Delili, Allah’ın varlığı hakkındaki önemli konulardan biridir. Allah var mı?, Allah yok mu?, Allah’ın varlığının kanıtları-delilleri nelerdir?, Allah’ın varlığı nasıl kanıtlanır? Gibi sorulara bu kitapta cevap bulabilirsiniz. Tarihin en ünlü ateistleri, insanların arzularının tatmininin Allah’ın varlığını gerektirmesini, insanların Allah’ın varlığını uydurma sebebi olarak göstermeye çalışmışlardır. Oysa burada, ateist filozofların boğulduğu yerde yaşam suyunun olduğu gösteriliyor. İnsan arzularını en iyi şekilde Allah’ın bunları bu şekilde yaratmasının açıkladığını ortaya konuluyor.

Allah’a Karşı Doğrudan Duyulan Bir Arzu Olarak ‘Arzu Delili’

İnsanların Doğal Özellikleri ve Argümanım

Doğal ve Temel Arzular

Yaşam Arzusu

Korkuların Giderilmesi Arzusu

Mutluluk Arzusu

Gaye Arzusu

Şüpheden Uzak Bilgi Edinme

Başkaları Tarafından İyi Davranılma

Naturalizm mi, teizm mi ?

Evrim ? Doğal Seleksiyon ?

Arzuların Karşılanması, Ontolojik delil ve Allah’ın Sıfatları

‘Arzu Delili’nin Ahiretin ve Dinlerin Varlığıyla İlgisi

Sonuç ve Fıtrat Delilleri

Eser Adı: Arzulardan Allah’a

Ebat: 13,5 x 21

Yazar: Prof. Dr. Caner Taslaman

<strong”>Basım Tarihi: Ocak 2016

Sayfa Sayısı: 85

ISBN: 978-605-66212-0-8

Kategori: Bilim, Din Bilim, Felsefe

Liste Fiyatı: 8,00 TL SATIN AL
Arzulardan Allah'a ücretsiz indir

Arzulardan Allah’a Ücretsiz PDF indir

Arzulardan Allah'a e kitap

Arzulardan Allah’a E-Kitap Satın Al

 

Yorumunuz