Big Bang ve Tanrı

 

 

big bang ve tanrı satın al

Big Bang ve Tanrı Kitabı

Caner Taslaman Big Bang ve Tanrı

Big Bang ve Tanrı, Caner Taslaman

Big Bang teorisi, felsefe ve dinler açısından hangi sonuçları doğuruyor? Tanrı var mı? Tanrı’nın varlığı bilimsel verilerle ve akılcı delillerle ispatlanabilir mi? Evren, bilimsel kurumlar, evrensel tüm oluşumlar, bütün canlılar ve biz; tesadüfen mi oluştuk, yoksa bilinçli bir yaratılışın ürünleri miyiz? Bütün bu soruların cevapları, bu kitabın ilgi odağını oluşturmaktadır.

Evren hakkında ne düşündüğümüz gerçekten de önemlidir. Evren hakkındaki görüşümüz, evrenin bir parçası olan kendimiz hakkındaki görüşümüzü de belirlemektedir. Bu kitapta, hem fizik ve astronomi bilimleri, hem felsefe, hem de ilahiyat alanına girilmekte; bütün bu ayrı alanlardaki bilgi birleştirilmekte ve bu alanların arasına örülmüş duvarlara karşı çıkılmaktadır. Yazar bu kitapla, “insancı ilke” tartışmalarına kendi geliştirdiği “Dünya ilkesi” ile katılmaktadır.

Yazarın materyalist felsefeye, Eski Yunan felsefesine, özellikle de Kant’a ve Hawking’e getirdiği orjinal eleştirileri mutlaka okumalısınız. Bu kitapla, hem varlığımızın anlamı ile ilgili sorulara cevaplar bulacak, hem varlığımızın anlamı ile ilgili sorulara cevaplar bulacak, hem de bilim, felsefe ve ilahiyat alanına giren konularda önemli bir birikime sahip olacaksınız.

Evrenin oluşumu hakkında kitap arıyorsanız, (Büyük Patlama) Big Bang  ve Tanrı kitabı, “Evren nasıl oluştu?” sorusuna en iyi cevabı verecek bir kitaptır.

Başlık: Big Bang ve Tanrı

Ebat: 15 x 21.5

Yazar: Prof. Dr. Caner Taslaman

Yayınevi: İstanbul Yayınevi

Basım Tarihi: 2003

Baskı Sayısı: 10. Baskı Mart 2013

Toplam Basım Adedi: 10.000 adet

Sayfa Sayısı: 256

ISBN: 978- 975-8727-02-5

Liste Fiyatı: 15,00 TL SATIN AL

http://www.bigbang.gen.tr

Big Bang ve Tanrı E-Kitap ücretsiz

Ücretsiz Pdf Kitap

Big Bang ve Tanrı E-Kitap

E Kitap Satın Al

Big Bang ve Tanrı Kitabının Facebook Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayın

Yorumunuz