Kur’an-ı Kerim’deki Temel Emirler ve Yasaklar

 

 

Emre Dorman kitapları satın al

Kuran’daki Temel Emirler ve Yasaklar

emre dorma'ın kurandaki temel emirler ve yasaklar kitabı

Kur’an’ı Kerim’deki Temel Emirler ve Yasaklar

Kur’ân-ı Kerîm, yüce Allah tarafından insanlara merhamet ve kılavuz olmak için gönderilmiş eşsiz bir kitaptır. İnsanlığa gönderilmiş bir kitap olması sebebiyle onlara kendi anlayacakları dilden hitap eder. Ne felsefenin anlaşılması güç problemleri, ne de bilimin içinden çıkılmaz formülleri gibidir. Sade bir anlatım ve üsluba sahiptir. Eşsizliğinin bir nedeni de bu özelliğidir. Çünkü önemli olan bir konunun sadece açıklanması değil, yapılan açıklamanın anlaşılır olmasıdır. İşte Kur’ân ayetleri en zor konularda dahi getirmiş olduğu sade anlatım ve açıklamalarıyla her seviyeden insana hitap edebilmekte ve bu yönüyle insanlığı doğruya ileten bir rehber olabilmektedir.

Yüce Allah’ın, hem beşeri hem de toplumsal erdemi sağlamaya yönelik ayetleri; adaleti, doğruluk ve dürüstlüğü, hak ve hukuku belirleyen ahlakî ilkeleri; ilme ve araştırmaya sevk eden teşvikleri ve insanları kötülüklerden uzak tutacak emir ve yasakları son derece açıktır. Bize düşen, söz konusu emir ve yasakları okuyarak Yaratıcımızın bizden neler istediğini öğrenmeye ve uygulamaya çalışmaktır. Bir yol gösterici olması ve Kur’ân’daki temel emir ve yasakların ana hatlarıyla öğrenilmesi amacıyla hazırlanan bu çalışma ile yetinilmemeli; emir ve yasaklardaki ilahi hikmeti daha iyi kavrayabilmek için Kur’ân bir bütün olarak okunup ele alınmalıdır.

 

Başlık: Kur’ân-ı Kerîm’deki Temel Emirler ve Yasaklar

Ebat: 13×18

Yazar: Emre Dorman

Yayınevi: İstanbul Yayınevi

Basım Tarihi: Aralık 2013

Baskı Sayısı: 10. Baskı

Basım Adedi: 2000 adet

Sayfa Sayısı: 239

ISBN: 978-605-88082-3-2

Kategori: Dini Liste

Fiyatı: 10.00 TL SATIN AL

Yazar Hakkında:

Emre Dorman, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kelâm bilim dalında hazırladığı Tanrı’nın Varlığının Kanıtlanmasında Kullanılan Modern Deliller: İnsancı İlke Örneği başlıklı tezi ile yüksek lisans (2004), Deizm ve Eleştirisi: Tarihsel ve Teolojik Bir Yaklaşım başlıklı tezi ile de doktora çalışmasını tamamladı (2009). Acıbadem Üniversitesi’nde akademik hayatına devam eden Emre Dorman, Felsefeye Giriş, Felsefe Tarihi ve Bilim Felsefesi dersleri vermekte, teoloji, felsefe ve din-bilim ilişkisi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar (İstanbul Yayınevi 2011), Kur’ân-ı Kerîm’deki Temel Emirler ve Yasaklar (İstanbul Yayınevi 2011) ve Modern Bilim: “Tanrı Var” (İstanbul Yayınevi 2011) isimli kitapları yayımlanmıştır.

http://www.emredorman.com

E-Kitap olarak satın al
E-Kitap olarak satın al

 

emre dorman'ın kurandaki temel emirler ve yasaklar kitabı

Emre Dorman’ın Kurandaki Temel Emirler ve Yasaklar Kitabı

KUR’AN-I KERİM’DEKİ TEMEL EMİRLER VE YASAKLAR

Sayfanızı Da Tanıtın

Yorumunuz