Kur’an Hiç Tükenmeyen Mucize

 

 

emre dorman kitapları satın al

www.kitapyurdu.com

kuran arastirmalari grubu kitaplari kuran hiç tükenmeyen mucize

Kuran Araştırmaları Grubu Kuran Hiç Tükenmeyen Mucize

KİTABIN İÇERİĞİ HAKKINDA BAZI VİDEOLAR

Sesli Kitap (mp3) olarak dinleyebilirsiniz / indirebilirsiniz.

“Elinizdeki kitap, Kuran ve bilim konusunda bugüne kadar yazılmış en kapsamlı eserdir ve çok geniş bir araştırmanın ürünüdür. Bu kitabı okuyunca, Kuran ve bilim hakkında detaylı bilgilerin yanı sıra Evren’deki oluşumlarla ilgili de bir çok bilgi edinecek ve bu oluşumları farklı bir gözle değerlendirme imkanı bulacaksınız. Kitap boyunca Kuran’ın, Evren’in büyük patlamayla yaratılışından Evren’in son buluşuna, denizlerin altından Uzay’ın derinliklerine, anne rahmindeki yaratılıştan arıların hayatına, felsefenin en çetin konularından fiziğin en zor problemlerine kadar yaptığı açıklamalara tanık olacaksınız.”

Yazarların Dilinden:

Kuran’ın mucizelerini inceleyen kitabımız, Kuran’ın, Allah’ın gönderdiği bir kitap olduğunu düşünen herkesle bu noktada aynı fikirdedir. Bu kitap bu nokta dışında Hanefi, Şafi, Alevi, Caferi, Sunni, Şii gibi herhangi bir mezhebin görüşüne göre veya herhangi bir mezhebe karşı fikirlerle yazılmamıştır. Dinin içinde geçen tartışmalar, tarihsel sorunların çözümü başka kitapların konusudur. Bu kitapta o konulara girilmemekte, Kuran’ın en temel meselesi olan Allah’ın ve dinin varlığı, Allah’ın kudretinin, sanatının, ilminin muhteşemliği işlenmektedir. Bu yüzden bu kitabın mezhepli, mezhepsiz tüm inananlarca takdirle karşılanacağını, ayrıca inkârcıların fikirlerini baştan gözden geçireceklerini ve din-bilim çatışmasının yanlışlığının anlaşılacağını ümit ediyoruz. Ayrıca bu kitabın sadece okunup da “Ah ne ilginç!” tanımlamasıyla sınırlı bir etki yapmamasını arzu ediyoruz. İstiyoruz ki bu kitabın anlattıklarının olmak ya da olmamak meselesi olan dinin anlaşılmasında, uygulanmasında bir etkisi, bir katkısı olsun. Hayatın en önemli, hatta tek önemli kavramı olan Allah’a; inanılmasında, yönelinmesinde bir basamak olabilsin.

Kitabı yazarken ayrı ayrı dillerdeki birçok eseri taradık. Kimsenin dinine, mezhebine bakmadan alıntılar yaptık. Kuran’ın astronomi, fizik, kimya, biyoloji, arkeoloji, jeoloji gibi bilim dallarındaki mucizelerini incelediğimiz kitabımızın ilk kısmını 70 bölüme ayırdık. Kuran’daki matematiksel mucizeleri incelediğimiz kitabımızın ikinci kısmının başını 50 tane KUM’a (Kelime Uyumlarındaki Matematiksel Mucize’ye) ayırdık. Bunların ardından Kuran’daki 19 kodunu detaylıca işledik ve kitabımızı noktaladık.

 

Başlık: Kuran Hiç Tükenmeyen Mucize

Ebat: 16,5 x 22,5

Yazar: Kuran Arasştırmaları Grubu

Yayınevi: İstanbul Yayınevi

Baskı Sayısı: 32. Baskı 2013

Basım Adedi: 168.000 adet

Sayfa Sayısı: 453

ISBN: 978-8727-00-1

Liste Fiyatı: 20,00 TL SATIN AL

Yazar Hakkında:

Kuran araştırmaları grubu dini hayatının en önemli unsuru yapmaya ve sadece Kuran’daki dini yaşamaya çalışan, dini yaymayı ve anlatmayı görev edinmiş kişilerden oluşmaktadır. Bu kişiler, Türkiye’nin en saygın üniversitelerinde çeşitli alanlarda (ilahiyat, sosyoloji, psikoloji, ekonomi, politika, mühendislik vb.) lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde öğrenim görmüş genç kişiler ve öğretim elemanlarıdır. Eserler ortak çalışmaların ürünüdür.

https://www.facebook.com/kuranarastirmalarigrubu

http://www.mucizeler.com

kuran hiç tükenmeyen mucize facebook
E-Kitap olarak satın al
E-Kitap olarak satın al

Bir Yorum

 1. dr. fahri demir

  ” KUR’AN
  HİÇ TÜKENMEYEN MUCİZE”

  Adıyla yayınlanan çok değerli çalışmayı okudum.Elinize, dilinize, yüreğinize sağlık. Önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Teşekkür eder başarılar dilerim.
  27. bölümde sunulan yağmur olayının eskimiş bilgilere dayandırıldığı anlaşılmaktadır. Konu hakkında New York İlimler Akademisinin 1978 yılındaki yayınının görülmemiş olduğu anlaşılmaktadır. 49. bölümde sunulan alak/alaka konusundaki bilgi kaynağı kitapta var olmakla beraber bir tercüme hatası olduğunu tahmin ediyorum.
  Bu iki konunun yeniden değerlendirilmesi iyi olur.
  Selamlar, sevgiler, başarılar.

Yorumunuz