Project Description

Ülkemizde dinî tartışmalar her zaman gündemde olmuştur. Bu dinî tartışmalar çoğu kez hakikat arayışı ve sağduyu ile değil, bilakis “Benim din anlayışım mutlak doğrudur ve herkes benim kutsalıma, din anlayışıma uymalıdır. Aksi halde dikkate alınmamalıdır.” tarzında bir hoşgörüsüzlük ve dışlayıcılık ile yürütülmektedir. Oysa, hakikat, delillerle ve saygıyla konuşulmalıdır. Böyle olmayıp sorgulanamaz ve eleştirilemez tabular varlığını sürdürdüğü takdirde toplumumuzda kimi töre cinayetleri ve çocuk evlilikleri İslam’a referans ile meşrulaştırılmaya devam edecek, namaz kılmayanın öldürülmesi ya da ölene dek hapsedilmesi gerektiği savunulacak, seks köleliğinin (cariyelik) meşru olduğu ve sınırsızca edinilebileceği gibi nice temelini Kur’an’dan almayan anlayışlar insanlara din olarak anlatılmaya devam edecektir.

Bu kitabın ve ilgili YouTube kanalının editörleri olarak bizler, dini konularda sorgulanabilir ve argümantatif kaliteli bilginin etkin kılınması ve en yalın haliyle okuyucu ile buluşması gerektiği kanaatindeyiz. Bunun ise en iyi akademik üslup ve birikimle yapılacağı kanısına vardık.
Elinizdeki kitap bu düşüncenin bir ürünüdür.

“Onlar (her) sözü dinler; en güzeline uyarlar. İşte onlar Allah’ın doğru yola ulaştırdığı kişilerdir. Öz akıl sahipleri de işte sadece onlardır.” (Zümer, 39/18)

KİTAP ADI: Dini Cevaplar 2
YAZARLAR: Prof. Dr. Yunus Vehbi Yavuz, Rabiye Çetin, İbrahim Aslan, M. Said Hatipoğlu, Dr. Mustafa Tahir Öztürk, Emre Dorman, Mahmut Ay, Ahmet Akbulut, İsrafil Balcı, Tuncer Namlı, Prof. Dr. Caner Taslaman, Sönmez Kutlu, Prof. Dr. İsmail Yakıt, Mehmet Okuyan, Hasan Onat, M. Hayri Kırbaşoğlu, Prof. Dr. Süleyman Ateş, Mustafa İslamoğlu, Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, Prof. Dr. Şaban Ali Düzgün, İbrahim Maraş, Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı, Hüseyin Atay

ISBN: 9786057239709
SAYFA SAYISI: 400
EBAT: 13,5 x 21,5

DİNİ CEVAPLAR YOUTUBE KANALI

SATIN AL
ÜCRETSİZ PDF İNDİR